Efektívne tienenie

Ak sa neviete rozhodnúť, aké tienenie pre vaše okná použiť, máme tu pre vás zopár tipov. Na pomoc sme si zavolali firmu, ktorá sa touto problematikou zaoberá už dlhé roky a v ponuke má časom overené výrobky. Na sortimente spoločnosti bezhmyzu.sk si ukážeme, aká máme možnosti.

Vnútorné žalúzie

Asi najrozšírenejším spôsobom okenného tienenia sú vnútorné žalúzie. Zaobstaranie vnútorných žalúzií nie je vôbec finančné náročné. Ide asi o najlacnejšiu formu tienenia, vďaka čomu sú veľmi obľúbené. V kombinácii s vysokou efektivitou tienenia sú priam ideálne pre všetky priestory a podmienky. Samotné žalúzie sa montujú priamo na rám okna. Ovládané sú zväčša šnúrkou alebo retiazkou. Životnosť žalúzií je takmer neobmedzená.

Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú už predsa len troška finančne náročnejšou verziou tienenia. Tieto žalúzie sa s vnútornými dajú iba ťažko zrovnávať. Majú niekoľko výhod ale aj nevýhod. Výhodou je určite aj zvuková izolácia. Pri plne zastretých vonkajších žalúziách sa zvukovo izolujete od rušivých prvkov okolia. Svetelná izolácia je 100 percentná čím dokážete v miestnosti vytvoriť úplnú tmu. V letných mesiacoch týmto spôsobom dokážete znížiť extrémne teploty až o polovicu.

Vonkajšie markízy

Vonkajšie markízy, ako druh okenného tienenia, len ťažko porovnať s predchádzajúcimi dvoma riešeniami. Vonkajšie markízi totiž chránia nielen pred slnkom ale aj pred dažďom. Odporúčame kombináciu vonkajšej markízy so žalúziami. Markízy sú z prevažnej miere vyrábané z látok tkaných z akrylátových vlákien. To zaručuje ich dlhoročnú životnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Vyberať si môžete samozrejme z viacerých farebných motívov.