Manželské postele s úložným priestorom

Určite to poznáte. Úložného priestoru nikdy nie je dosť. Umiestňovať nové skrine do izieb nie je možné do nekonečna a preto musíme hľadať úložné priestory aj v netradičnejších podobách. Možností je viacero. Napríklad úložný priestor vo vnútri manželskej postele.

Úložné priestory podľa druhu postele

Základných typov manželských postelí a ich následných variácií je nepreberne veľa. Každá manželská postel má svoje výhody aj nevýhody. Medzi výhody určite patrí aj úložný priestor, ktorý je súčasťou každej praktickej manželskej postele. Spôsob, akým je úložný priestor do postele zakomponovaný, závisí hlavne od jej konštrukcie. Pri niektorých druhoch postele, ako napríklad pri kovovej, sa pre prílišnú komplikovanosť často od úložného priestoru upúšťa. Ostáva nám tak nevyužitý priestor pod posteľou. Náhradných riešení je v tomto prípade použitie boxov na kolieskach, ktoré sa pod posteľ zasúvajú. Tieto boxy by mali byť uzatvárateľné s hladkým povrchom. Výsledným efektom je získanie úložného priestoru s dostatočným objemom. Viacerých z nás ale odrádza predstava narušenia estetického dojmu miestnosti použitím plastových boxov neladiacich so zvyškom miestnosti .

Drevené manželské postele

Manželské postele z masívu ale aj z drevotriesky sú na tom s možnosťou zabudovania úložného priestoru oveľa lepšie ako v prípade manželskej postele z masívu. Najjednoduchším spôsobom je použitie konštrukcie postele, na ktorú sa následne osadí vyklápací rošt. Po otvorení roštu (vyklopení) sa nám sprístupní úložný priestor. Úložný priestor je pod celou plochou matracu, takže dokáže pojať aj predmety väčších rozmerov. Takto uložené predmety odporúčame skladovať v igelitových vreciach, nakoľko pod matracom nie je možné zaručiť bezprašnosť.

Zásuvky pod posteľou

Pri kvalitnom nábytku sa stretávame hlavne s materiálmi a postupmi, ktoré sa overené časom a skúsenosťami. Prečo potom nevyužiť spôsob uskladnenia, ktorý má vo svete veľmi dlhú tradíciu. Áno, máme na mysli zásuvky. Tie si vďaka svojim praktickým vlastnostiam našli miesto aj pri úložných priestoroch postele. Sú do postele zapustené z boku alebo vpredu, v závislosti na umiestnením postele v miestnosti.