Moderné kúpelne

Veľmi populárnym nábytkom v kúpeľni sú aj skrinky, ktoré sa dajú prakticky zavesiť na stenu. Dizajn skriniek opäť závisí len od vkusu samotného nakupujúceho. Skrinky na stenu sa najčastejšie používajú na odkladanie uterákov, kozmetiky a hygienických potrieb, ktoré nechceme aby videl každý, kto kúpeľňu navštívi. Do menších kúpeľni volia ľudia obyčajne skrinky dve, väčšie kúpelne majú samozrejme priestor na skriniek viacero. Rovnako, ako v prípade skriniek s umývadlom, sa aj skrinky na stenu dajú zakúpiť v reťazcoch obchodov alebo vyrobiť presne na mieru.

Kúpeľňové police

V prípade kúpeľne však netreba v žiadnom prípade zabúdať ani na nábytok, ktorý používame na vystavovanie kúpeľňovej kozmetiky. Práve na to sú vhodné rôzne police. Tie sa dajú umiestniť buď pod alebo vedľa zrkadla, pretože veci na nich obyčajne potrebujeme mať po ruke. Na takéto police si odkladáme dekoratívnu kozmetiku, zubné kefky, vlasovú bižutériu, prípadne parfumy. Police bývajú obyčajne z toho istého materiálu ako skrinky a je teda len na človeku, aké si vyberie.

Módne trendy v kúpeľniach

Otázka moderných kúpeľni je dnes pomerne zložitá, keďže sa tento rok využíva mnoho štýlov a každému sa páči niečo iné. Veľmi obľúbené sú v posledných rokoch kúpeľne v štýle retro. V tomto prípade sa odporúčajú kombinácie červenej, žltej a zelenej farby na obklade a bieleho nábytku, vaňa na nožičkách a nič nepokazíte ani obrazom s motívom Merilyn Monroe. Najmodernejšie kúpeľne sú dnes tie tmavé. Mnoho ľudí volí kombináciu fialovej a čiernej alebo bordovej a čiernej spolu s bielym nábytkom. Pri tmavom obklade si však treba uvedomiť, že je vhodný len do priestranných kúpeľní.