Kancelársky nábytok na mieru

Kancelársky nábytok v sebe ukrýva kopu tajomstiev. Za dvierkami skriniek sa skrývajú pre bežného človeka často nepotrebné predmety. Dierkovačky, sponkovačky, zošívačky, nálepky a etikety. Pre pracovníkov kancelárie sú ale bežnou súčasťou. Jednou z vecí, s ktorou sa pracovníci dostávajú denno-denne do styku, sú aj obálky.

Druhy obálok

Podľa druhu zásielky si musíme zvoliť aj správny druh obálky. Možností je veľa a my by sme sa mohli pozrieť aspoň na tie najzákladnejšie kategórie. Najbežnejším tipom sú malé papierové obálky určené na listové zásielky s menším počtom papierov. Pre objemnejšie zásielky volíme obálky formátu A4 alebo B4. Pri tomto druhu obálky nie je nutné zasielané dokumenty prekladať a tak je možné poslať aj väčší objem. Za zmienku stoja aj bublinkové obálky, ktoré si nájdu uplatnenie pri krehkých predmetoch ako napríklad CD alebo DVD.

Spôsoby zatvárania obálky

Niekedy bežný spôsob lepenia obálok zvlhčením jednej strany obálky je už takmer minulosťou. Oblizovanie lepiacich prúžkov nepatrí do tejto modernej doby. Jednotlivé strany uzatváracej časti stačí k sebe priložiť a obálka je uzatvorená. Niektoré drahšie obálky obsahujú lepiaci prúžok, ktorý sa ktorý sa aktivuje odlepením krycieho prúžku.