Postele na mieru

Kupujete si posteľ z masívu ale neviete ako si vybrať. Poradíme vám, ako si zvoliť vhodný druh dreva a aké sú možnosti povrchovej úpravy. S nami si vyberiete manželskú posteľ, ktorá vám bude slúžiť viacero generácií.

 

Aký druh dreva zvoliť

Aby nám posteľ poskytovala kvalitný spánok po dlhé roky, je nutné sa zamerať na druh dreviny použitej na jej výrobu. Spravidla odporúčame využívať dreviny vyššej tvrdosti, ktoré zaručia dostatočnú odolnosť voči poškodeniu. Mäkké dreviny sú síce o dosť lacnejšie ale životnosť je v porovnaní s tvrdými oveľa nižšia. Ako osvedčené materiály by sme vám radi do pozornosti dali dreviny dub, buk a smrek. Štruktúra materiálu, pevnosť a odolnosť sú pri týchto masívoch na veľmi vysokej úrovni. Cenovo sú stále na prijateľnej úrovni a pomer kvalita a cena sú veľmi výhodné. Ak ale predsa len túžite po niečom netradičnom, môžete zvážiť postele z jelše alebo čerešne. Cena je tu troška vyššia ale kvalita je nekompromisná. Sfarbenie dreva je jedinečné a morenie nie je nutné.

 Pozrite si kategóriu:  Poschodové postele

Povrchová úprava dreva

Finálny odtieň masívnej postele môžeme dokonale ovplyvniť výberom vhodného odtieňu morenia. Svetlé dreviny tak môžu získať nádych nevšednosti a exotiky. Po morení nasleduje nanesenie konečnej vrstvy, ktorá drevo chráni. Je možné nábytok upraviť lakovaním alebo stále populárnejším voskovaní.  Voskovanie dodá posteliam neopakovateľný vzhľad a vôňu. O nábytok s povrchovou voskovou úpravou sa však treba viac starať a raz za niekoľko rokov ho prevoskovať. Ak nechcete mať starosti s údržbou, spoľahnite sa na klasiku a zvoľte drevené postele lakované.