Starostlivosť o záhradný nábytok

Ste na vašu záhradu hrdí? Investovali ste čas a peniaze a vytvorili ste si svoj malý vlastný svet presne podľa vašich predstáv. Ak ste kupovali kvalitný záhradný nábytok, určite to pocítila aj vaša peňaženka. Zato ste ale získali praktický drevený nábytok s dlhou životnosťou. Aby si tento záhradný nábytok zachoval pôvodný vzhľad po dlhé roky, je nutné sa o neho vhodne starať.

Záleží od dreva

Ak už máte záhradný nábytok zakúpený, použitý materiál neovplyvníte. Ak však kúpu nábytku ešte len zvažujete, zamyslite sa hlavne nad výberom druhu dreva. Niektoré druhy si vyžadujú každoročnú starostlivosť, niektoré si bez zásahu zachovajú svoje vlastnosti dlhé roky. Určite sa na túto skutočnosť informujte u predajcu záhradného nábytku. I keď sú kvalitné druhy dreva o niečo drahšie, investícia sa vám po pár rokoch určite vráti.

Lakovanie a morenie

K základnej starostlivosti o drevený záhradný nábytok patrí obnovenie povrchovej úpravy. Najbežnejšie je záhradný nábytok ošetrený lakom. Ak je lak poškodený alebo zošúchaný, je nutné naniesť novú vrstvu.